Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ulusal ve uluslararası müsabakalar ile olimpiyatlarda dereceye giren genç sporcularla bir araya geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, burada yaptığı konuşmada, "Gençlik o kadar önemli ki geleceğimiz, gözümüzün nuru, başımızın tacı, istiklalimiz ve istikbalimiz çocuklarımızı geleceğe hazırlamamız için onlara çok özel çalışmalar yapmamız lazım" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Sporu hayatımızın bir parçası yapmak durumundayız. Çünkü spor hayattır, hayat spordur.  Yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bugün sonuçları gösteriyor. Burada alın teri var, emek var, azim var, aşk var, inanç var, gayret var. Gaziantep'in çocukları var. O yüzden bu model o kadar önemli model ki kendinizi tanıyacaksınız. Türkiye yüzyılı, gençliğin yüzyılı olacak. Türkiye Yüzyılı'nda insanlığın yüzyılı olacak. Türkiye Yüzyılı'nı Gaziantep'in sporcuları başaracak. Başlasın Gaziantep’in Şampiyon çocuklarının yüzyılı.”Başkan Şahin, Genç Gaziantep mobil uygulaması ve Satranç Turnuvası’nda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından şampiyon çocuklara “Yüzüncü yıl 100 bin bisiklet dedik. Bunu önce şampiyon çocuklarımızla başlatalım dedik. Her birinize birer bisiklet veriyoruz” dedi.